Головне

перші партії боєприпасів мають надійти до України не пізніше червня

перші партії боєприпасів мають надійти до України не пізніше червня

У рамках зустрічі Контактної групи з оборони України Чехія підписала контракт із Німеччиною для постачання боєприпасів 155 і 152 міліметри до України – про це заявило чеське Міністерство оборони 20 березня.

За повідомленням, проєкт передбачає близько 180 тисяч боєприпасів, які мають бути доставлені в Україну до кінця року. Перші поставки «мають надійти не пізніше червня», заявили в міністерстві.

Читайте також: Чехія намагається доставити Україні боєприпаси «так швидко, наскільки це можливо» – Павел

Міністерка оборони Яна Чернохова назвала ключовим забезпечити якнайшвидше постачання боєприпасів до України.

«Якщо боєприпаси вдасться доставити ініціативою до червня, це суттєво й вчасно допоможе українській армії. Українським військовим потрібні боєприпаси у великій кількості. Ми знайшли ресурси, але нам потрібно ще більше обіцяних грошей», – йдеться в її коментарі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 березня повідомив, що снаряди з чеської ініціативи почнуть надходити на фронт «в осяжному майбутньому».

Читайте також: «Війна не чекає»: де Україні взяти снаряди та зброю для нагальних потреб фронту і захисту тилу

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

До ініціативи долучилися близько 15 країн, в тому числі Канада, Данія, Франція, Норвегія, Швеція.

На початку березня чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.

Новини