Події

польські фермери оголосили одноденний страйк на пункті пропуску «Долгобичув-Угринів»

польські фермери оголосили одноденний страйк на пункті пропуску «Долгобичув-Угринів»

На пункті перетину кордону «Долгобичув-Угринів» польські протестувальники поновили блокаду для вантажного транспорту, повідомляє 10 травня Державна митна служба України.

«За інформацією польської сторони, сьогодні, 10 травня, з 09:00 до 16:00 перед пунктом пропуску «Долгобичув-Угринів» буде проходити одноденний страйк на вантажних напрямках: в’їзд та виїзд з України», – вказано у повідомленні.

На пасажирському напрямку автомобілі та автобуси будуть переміщуватися безперешкодно, зазначили у митній службі.

У повідомленні не вказана мета блокади.

Раніше міністр агрополітики України Микола Сольський привітав припинення багатомісячної блокади кордону польськими протестувальниками, яка, за його словами, відбулася після продуктивних переговорів із Польщею. У міністерстві додали, що переговори між міністерствами й асоціаціями продовжуватимуться і надалі.

29 квітня Державна прикордонна служба України повідомила, що в пункті пропуску «Гребенне – Рава-Руська» на кордоні України і Польщі відновили рух вантажівок.

Згаданий пункт пропуску був останнім із тих, де тривав протест польських фермерів після того, як 22 квітня вони завершили акцію біля пункту пропуску в Дорогуську, яка тривала від 9 лютого.

19 квітня посол України в Польщі Василь Зварич звернувся до польських фермерів і попросив припинити блокаду, щоб допомогти Україні вистояти.

Перед цим прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною.

Новини