Політика

Рада голів МЗС Євросоюзу має намір схвалити український план для програми Ukraine Facility

Рада голів МЗС Євросоюзу має намір схвалити український план для програми Ukraine Facility

Міністри закордонних справ Євросоюзу обговорили план України для розблокування програми Ukraine Facility на 2024-2027 роки – про це Рада закордонних справ ЄС заявила 7 травня.

«Представники країн-членів ЄС, як очікується, підтримають оцінку українського плану 8 травня з метою схвалення та підтримки імплементаційного рішення кваліфікованою більшістю Ради з економічних та фінансових питань 14 травня», – йдеться в повідомленні.

Підтримка ЄС на першому рівні сягатиме 38,27 мільярда євро, з них 33 мільярда становлять позики. Загальна сума програми Ukraine Facility – 50 мільярдів.

«Реконструкція та модернізація необхідні в рамках процесу вступу України до ЄС. План охоплює ключові структурні реформи, інвестиції та вдосконалення державного управління, верховенство права та боротьбу з корупцією та шахрайством. Підтримка держав-членів дозволить здійснювати виплати, заплановані в рамках програми Ukraine Facility», – йдеться в коментарі голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

Читайте також: Єврокомісія передала Україні 1,5 мільярда євро в рамках програми Ukraine Facility

Європейська комісія 15 квітня ухвалила пропозицію щодо імплементаційного рішення Ради ЄС, яке позитивно оцінює план Ukraine Facility – комплексну стратегію реформ та інвестицій до України на наступні чотири роки.

Український план визначає 69 реформ та 10 інвестицій, розбитих на 146 якісних та кількісних індикаторів. Реформи, запропоновані в рамках українського плану, охоплюють 15 сфер, включаючи енергетику, сільське господарство, транспорт, «зелений» та цифровий перехід, людський капітал, а також державні підприємства, бізнес-середовище, державні фінанси та децентралізацію.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024–2027 роки в лютому 2024 року. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

Новини