Політика

Рада ЄС схвалила регулярні платежі Україні в рамках Ukraine Facility на 50 мільярдів євро

Рада ЄС схвалила регулярні платежі Україні в рамках Ukraine Facility на 50 мільярдів євро

Сьогодні, 14 травня, Рада Європейського Союзу ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Про це йдеться на сайті Ради Євросоюзу.

Це дозволить розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.

«Сьогоднішнє рішення містить більш детальну інформацію про механізми та графік його реалізації, включаючи передбачений графік надання допомоги та графік її виплат. Остаточні якісні та кількісні кроки мають бути завершені до кінця 2027 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що фінансова підтримка в рамках Ukraine Facility буде надаватися за умови, що Україна продовжуватиме підтримувати демократичні механізми, верховенство права, підтримки незалежності судової влади, посилення реформи державного управління та боротьби з корупцією.

Читайте також: Україна передала план для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії – уряд

Сьогоднішнє рішення дозволить Єврокомісії виділити до 1,89 мільярда євро попереднього фінансування до початку регулярних виплат.

В українському уряді додали, що план для Ukraine Facility включає 151 індикатор за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року.

За виконання цих індикаторів у 2024 році Україна має отримати 16 мільярдів євро, у 2025 році – 12,5 мільярди євро, у 2026 році – 7,2 мільярда євро, 1,2 мільярда євро у 2027 році, а також 1,3 мільярдад євро у січні 2028 року за виконання індикаторів четвертому кварталі 2027 року.

Україна вже отримала 6 мільярдів євро фінансової підтримки у березні та квітні цього року за успішне виконання п’яти індикаторів першого кварталу. У другому кварталі необхідно виконати дев’яти індикаторів, що дозволить отримати 4,1 мільярда євро у вересні 2024 року, повідомили у Кабінеті міністрів України.

Новини