Події

«Рамштайн-6». Зеленський назвав зустріч «доволі продуктивною»

«Рамштайн-6». Зеленський назвав зустріч «доволі продуктивною»

Президент України Володимир Зеленський назвав «доволі продуктивною» зустріч у форматі «Рамштайн-6», яка 12 жовтня відбулася в Брюсселі.

«Відбулося чергове засідання у форматі оборонного «Рамштайну». Доволі продуктивне. Передусім обговорювали надання нашій державі систем протиповітряної й протиракетної оборони. Що зухвалішим і жорстокішим стає російський терор, то очевидніше для світу, що допомога Україні із захистом неба – це одне з найвагоміших гуманітарних завдань для Європи нашого часу. Вірю, що впораємося з цим завданням», – заявив він у своєму відеозверненні.

Зеленський подякував тим партнерам, які вже вирішили посилити підтримку України для ефективного захисту в повітрі.

Засідання Контактної групи з питань оборони України під час зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу. Брюссель, Бельгія, 12 жовтня 2022 року

Міністр оборони України Олексій Резніков також повідомив, що на зустрічі в Брюсселі Україна представила результати зусиль щодо забезпечення контролю над одержаною від міжнародних партнерів зброєю. За його словами, програма LOGFAS, поряд із іншими інструментами, вже працює.

Читайте також: Як ППО України уникає пасток Росії: підсумки дводенної атаки

Президент України Володимир Зеленський 11 жовтня звернувся до лідерів G7 з проханням збільшити можливості протиповітряної оборони для захисту від російських атак із повітря. Він заявив, що, коли Україна отримає такі системи, «перестане працювати ключовий елемент російського терору – ракетні удари».

Після масованих російських атак 10 жовтня Україна отримала від Німеччини першу систему протиповітряної оборони IRIS-T. 12 жовтня Франція заявила, що надасть Україні системи ППО найближчими тижнями.

Новини