Головне

Росія намагається поповнити офіцерський склад через достроковий випуск курсантів – Генштаб

Росія намагається поповнити офіцерський склад через достроковий випуск курсантів – Генштаб

Росія намагається поповнити офіцерський склад через достроковий випуск курсантів – Генштаб

Російська армія продовжує обстрілювати цивільні об’єкти у різних регіонах України, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил увечері 13 вересня.

«Протягом доби ворог завдав двох ракетних, вісім авіаційних ударів та провів 13 обстрілів з систем реактивної артилерії по об’єктах на території України», – йдеться в зведенні.

На півночі України ситуація не змінювалася, у Білорусі тривають військові навчання:

«В рамках командно-штабного навчання на полігоні «Брестський» збройні сили республіки Білорусь відпрацювали розіграш дій з бойовою стрільбою щодо відбиття наступу умовного противника, з подальшим його витісненням за межі країни».

Штаб повідомляє про мародерство російських військ – за його даними, на траві Старобільськ – Луганськ (у напрямку Луганська) помітили близько 300 цивільних автомобілів, переважно із державними номерними знаками Харківської області. Більшість транспортних засобів із причепами, завантаженими награбованим майном, за кермом – російські військові», – повідомляє командування.

Схожу ситуацію військові спостерігають в окупованих регіонах на півдні України: факти вилучення в місцевих приватних автомобілів фіксували в Пологах на Запоріжжі, вивезення меблів і побутової техніки – у Новій Каховці на Херсонщині.

«Російське військове керівництво вживає заходів з поповнення окупаційного війська молодшим офіцерським складом. За наявною інформацією, оголошено достроковий випуск курсантів 5 курсу «Чорноморського вищого військово-морського училища імені Нахімова» (окупований Севастополь – ред.) у грудні цього року. Також, дострокові випуски відбудуться у інших навчальних закладах міністерства оборони Російської Федерації», – заявляє командування.

Читайте також: У Міноборони назвали площу територій, яку ЗСУ звільнили на Харківщині за тиждень

За його даними, дефіцит командирів спричинила відмова офіцерів запасу підписувати контракти на військову службу.

«Серед окупантів все більше поширюється практика самоскалічень, щоб потрапити на лікування до медичного закладу та уникнути участі в бойових діях на території України. Значна частина військовослужбовців не повертається до військових частин після закінчення терміну відпусток», – йдеться в зведенні.

ЗСУ відбили атаки загарбників у районах Зайцевого, Одрадівки, Бахмута, Бахмутського, Веселої Долини, Авдіївки, Безіменного та Новогригорівки.

Штаб звітує про завдання ударів по російських пунктах управління, районах зосередження живої сили та бойової техніки.

Новини