Шольц, відповідаючи на запитання щодо перспектив України на шляху до НАТО, нагадав про Бухарест
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відповів на запитання щодо конкретних кроків для України на шляху до НАТО.
«Наше завдання полягає в тому, щоб допомагати Україні захищатися. Наш меседж щодо України досить чіткий, як і щодо російського агресора. Україну ми будемо підтримувати так довго, скільки це буде потрібно. Ми сподіваємося, що війна швидко закінчиться, тому що вдасться за допомогою сучасної зброї Україну привести в такий стан, що вона буде здатна себе захищати. Ми і наші партнери також готуємося до того, що ця підтримка буде довготривалою. На цьому ми концентруємося. Україна має захищатися – також йдеться про практичні питання і питання пов’язані з рішеннями в Бухаресті», – так він відповів на запитання Радіо Свобода щодо конкретних кроків для України на шляху до НАТО.
У квітні 2008 року на саміті в Бухаресті НАТО пообіцяло, що Україна та Грузія одного дня будуть в альянсі і що шлях до членства в НАТО лежить через План дій щодо членства (ПДЧ).
Як повідомляли ЗМІ минулого року, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що до вторгнення Росії до України під час розмови з російським президентом Володимиром Путіним запевнив його у віддаленій перспективі членства України в НАТО, вступ Києва до Альянсу «не станеться в найближчі 30 років».
Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Це сталося після того, як занепокоєні російським вторгненням в Україну Швеція і Фінляндія подали заявку на членство в НАТО в травні 2022 року. Майже через рік, 4 квітня 2023 року, Фінляндія офіційно стала членом НАТО. Швеція все ще чекає на ратифікацію від Туреччини та Угорщини.