Сім країн ЄС можуть взяти участь в інавгурації Путіна – Reuters
Сполучені Штати Америки та більшість країн Європейського Союзу бойкотуватимуть сьогодні, 7 травня, церемонію інавгурації Володимира Путіна на новий шестирічний термін президента Росії. Але Франція та деякі інші країни ЄС можуть надіслати своїх представників на урочисті заходи до Кремля, пише видання Reuters.
Речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив напередодні, що від країни не буде представника на інавгурації Путіна.
«Ми однозначно не визнаємо вибори президента в Росії вільними та чесними. Однак Путін – президент Росії і продовжуватиме діяти в цій ролі», – сказав Міллер.
Велика Британія і Канада, пише Reuters, зазначили, що нікого не направлятимуть на церемонію. Речник ЄС заявив, що посол Європейського союзу в Росії не буде присутній на церемонії, адже це відповідає позиції більшості держав-членів блоку.
Втім, видання, посилаючись на слова європейського дипломата, зазначає, що 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть захід, але очікується, що сім інших країн пришлють своїх представників.
«Крім Франції, очікується участь Угорщини та Словаччини, повідомили два дипломатичних джерела», – пише видання.
Виступаючи разом із президентом Китаю в понеділок, президент Франції Емманюель Макрон сказав: «Ми не перебуваємо у стані війни з Росією чи російським народом, і ми не маємо бажання змінити режим у Москві».
Паризьке дипломатичне джерело повідомило журналістам, що Францію представлятиме її посол у Росії.
Країни Балтії, які вже не мають своїх представників у Москві, виключили участь в інавгурації. Також Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що не буде присутнім.
Раніше у Кремлі повідомили, що глави всіх іноземних дипломатичних місій у Москві були запрошені на інавгурацію Путіна.
15–17 березня в Росії і на окупованих Москвою територіях України відбулося голосування на виборах президента. 18 березня російська Центральна виборча комісія повідомила, що за результатами голосування Володимир Путін набрав 87,28%.
Незалежні спостерігачі та експерти оцінюють вибори як невільні та неконкурентні. Путін, який керує Росією з 2000 року, балотувався на п’ятий термін. Усім кандидатам від непарламентських партій та самовисуванцям, які збирали підписи, Центральна виборча комісія в реєстрації відмовила.
У МЗС України кажуть, що не бачать «правових підстав» для визнання Володимира Путіна «демократично обраним і легітимним президентом РФ».