Політика

США знову застерігають своїх громадян в Україні щодо «підвищеної загрози ракетних ударів»

США знову застерігають своїх громадян в Україні щодо «підвищеної загрози ракетних ударів»

Посольство Сполучених Штатів у Києві нагадало своїм громадянам про правила безпеки на тлі «ударів по всій Україні та запальної риторики Москви» – про це йдеться в повідомленні дипломатичного відомства від 3 травня.

«Державний департамент попереджає громадян США про наявну підвищену загрозу ракетних ударів, в тому числі по Києву та Київській області. Посольство США закликає американських громадян стежити за сигналами повітряної тривоги, шукати належні укриття, виконувати вказівки місцевої влади», – йдеться в заяві.

Посольство нагадує про правила безпеки, в тому числі:

  • у разі вибуху чи сирени негайно шукати укриття або спуститися на найнижчий рівень будівлі, триматися подалі від вікон
  • мати на увазі, що навіть збита ракета може бути небезпечною через падіння уламків
  • після ракетної атаки не наближатися до будь-яких уламків

Посольство також радить своїм громадянам виїхати з України, якщо це можна зробити безпечно та мати запасний план, який не покладається на допомогу американського уряду.

Читайте також: «Радіації немає і не може бути» – мер Павлограда про екологічну ситуацію після російських атак

Сполучені Штати не вперше радять своїм громадянам залишити Україну – востаннє таку рекомендацію дипломатичне представництво оприлюднювало 23 лютого цього року, напередодні річниці початку повномасштабного російського вторгнення. Україна має 4 рівень небезпеки, поїздки до неї не рекомендуються.

Росія завдала чергового масштабного ракетного удару по Україні вночі проти 28 квітня після тривалої перерви. Унаслідок влучання ракет по житлових будинках у Дніпрі та Умані загинули в цілому щонайменше 25 людей (з них двоє у Дніпрі). За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, збити вдалося 21 з 23 випущених російських ракет.

Новини