Головне

Стефанчук заявив, що немає підстав говорити про мобілізацію 18-річних

Стефанчук заявив, що немає підстав говорити про мобілізацію 18-річних

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що підстав говорити про мобілізацію 18-річних громадян України немає

«Станом на зараз жодних офіційних заяв, повідомлень, звернень, пропозицій до українського парламенту в межах субʼєктів законодавчої ініціативи не надходило», – сказав Стефанчук на брифінгу 6 червня.

5 червня у владній фракції «Слуга народу» заявили, що в законі про мобілізацію не йдеться про те, що українцям за кордоном необхідно приїжджати в Україну, щоб оновити свої дані. Про це в етері Радіо Свобода заявив член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Депутат нагадав, що громадянин України віком від 18 років може завантажити додаток Резерв+, створити там електронний кабінет і завантажити ту інформацію, яка необхідна. Веніславський запевняє, що в такому разі військовозобов’язаний не буде визнаний придатним або непридатним до військової служби, адже він не пройшов ВЛК. Але в такому разі людина «формально» виконає вимогу закону.

Раніше цього тижня речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону розповів, що юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік, а зробити це можуть лише у Територіальному центрі комплектування на території України. Він зазначив, що вимога стосується і тих, хто знаходиться за кордоном.

Водночас віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук повідомила, що Кабмін розробляє проєкт постанови щодо відтермінування взяття на облік 17-річних українців, які наразі перебувають за кордоном.

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно зробити до 16 липня.

Новини