Події

Суд у Чернігові заочно засудив до 10 років за ґратами чоловіка, який утік до Білорусі й виправдовував там агресію РФ

Суд у Чернігові заочно засудив до 10 років за ґратами чоловіка, який утік до Білорусі й виправдовував там агресію РФ

Деснянський районний суд Чернігова заочно засудив 50-річного жителя села Добрянка Чернігівської області Сергія Маслюкова до 10 років позбавлення волі у справі про допомогу державі-агресору (ч.1 ст. 111-2 КК). Засуджений раніше втік до Білорусі, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода 21 травня.

Окрім позбавлення волі, Маслюкову заборонили впродовж 15 років обіймати посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування. Також суд призначив засудженому штраф у розмірі 13,6 тисячі гривень.

Приводом для справи проти Маслюкова стало інтервʼю чоловіка провладному білоруському телеканалу «Гомель», яке він дав восени 2023 року. У ньому він, зокрема, підтримав російську агресію в Україні та висловив бажання, щоб «Росія якнайшвидше окупувала всю територію України, крім Львова».

Лінгвістична експертиза зробила висновок, що засуджений у цьому інтервʼю «висловив солідарність із діями держави-агресора та її воєнізованих формувань, висловив їм свою симпатію та виступив на їхньому боці, схвалюючи окупацію території України».

Колишня дружина Маслюкова, яка виступала в суді як свідок, повідомила, що її ексчоловік утік до Білорусі без документів, які наразі перебувають у неї.

Маслюков, який працював у селі кочегаром у місцевих школі та лікарні, на початку жовтня 2023 року перейшов кордон Білорусі, де здався білоруським прикордонникам. Чоловіка помістили в СІЗО-3 у Гомелі, де він і розповів ТРК «Гомель» про обставини своєї втечі та про те, що, на його думку, відбувалося в Україні після початку повномасштабного російського вторгнення. Так, за його словами, в Україні будь-якому чоловікові, який вийшов із дому в магазин, могли вручити повістку до військкомату.

У гомельському СІЗО чоловік провів чотири місяці, у січні 2024 року його випустили, де він зараз, невідомо. Українська влада оголосила Маслюкова в міжнародний розшук у січні.

Новини