Події

У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії-2024

У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії-2024

У Колумбійському університеті США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2024 року, повідомила 6 травня адміністраторка премії Марджорі Міллер.

Премія вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру.

В галузі художньої фотографії премію отримали фотографи агентства Associated Press за висвітлення глобальної міграційної кризи на кордоні США та Мексики.

Дві Пулітцерівські премії за серію розслідувань про виробничу імперію Ілона Маска та нагороду в категорії екстремальних новин за фотозйомку конфлікту Ізраїлю та Гази отримало агентство Reuters.

The Times отримав три нагороди, зокрема за висвітлення нападу «Хамасу» на Ізраїль, а також про дитячу працю мігрантів у США.
The New York Times отримала три нагороди за журналістські розслідування, міжнародні репортажі та написання статей.

Дві Пулітцерівські премії отримав Журнал New Yorker.

Пулітцерівську премію за спеціальні цитати також отримали журналісти та письменники, які висвітлювали війну в Газі.

Пулітцерівську премію отримав російський опозиційний лідер і оглядач Washington Post Володимир Кара-Мурза, а також редактор газети Девід Гоффман та журналіст Джеррі Ши.

Пулітцерівську премію за спеціальні цитати отримали журналісти і письменники, які висвітлювали війну в Газі.

Минуло року серед лауреатів премії були троє українців. Нагороду отримало інформаційне агенство Associated Press за роботу Мстислава Чернова, Євгенія Малолєтки, Василіси Степаненко та Лорі Гіннант за репортажі з Маріуполя.

У 2022 році премію в спеціальній номінації «Особлива згадка» отримали усі журналісти України за «хоробрість, стійкість та відданість правдивому висвітленню під час безжального вторгнення Володимира Путіна до їхньої країни».

Пулітцерівська премія вручається щорічно з 1917 року премія в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Переможці отримують 15 тисяч доларів. Заснував премію американський журналіст і видавець угорського походження Джозеф Пулітцер.

Новини