Події

У віці 98 років помер академік Ігор Юхновський

У віці 98 років помер академік Ігор Юхновський

26 березня помер 98-річний академік Ігор Юхновський, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Відійшов до вічності Ігор Рафаїлович Юхновський. Світла, добра, мудра людина. Почесний громадянин Львова. Творець України. Обличчя Незалежності», – написав Садовий та обіцяв згодом повідомити про
прощання та похорон.

Ігор Юхновський – перший віцепрем’єр-міністр України у 1992–1993 роках, фізик-теоретик і фронтовик Другої світової війни. Народний депутат України чотирьох скликань, у першу каденцію очолював парламентську опозицію Народної ради. За президентства Віктора Ющенка Ігор Юхновський керував Інститутом національної пам’яті. У 2005 році йому присвоїли звання «Герой України».

Вчений займався теоретичною фізикою і працював до останнього дня життя.

Юхновський був одним із засновників та учасників (з 2011 року) ініціативної групи «Першого грудня».

Торік в інтерв’ю Радіо Свобода на запитання, яким бачить майбутнє України, Ігор Юхновський відповів: «Україна протягом тисячоліть вижила, ні на кого не нападаючи, підпадаючи під одну, другу, третю окупації і залишалась українською, зі своєю мовою, хоч як її не намагались знищити. Була маса завойовників. Наша готовність нагодувати, пустити переночувати, сила нашої пісні є нашою сильною зброєю. Ми зовсім непростий народ, ми народ, який має свою силу. Не маю жодного сумніву, що Україна буде!»

Новини