Головне

Угорщина розширила заборону на імпорт українських продуктів

Угорщина розширила заборону на імпорт українських продуктів

Уряд Угорщини розширив тимчасову заборону на ввезення української сільськогосподарської продукції на мед, вино, хліб, цукор, низку м’ясних і овочевих продуктів, повідомляє агенція AFP.

Список товарів, які підлягають забороні, було оприлюднено в постанові уряду після того, як Будапешт оголосив про припинення імпорту зерна, олійних культур та деяких інших продуктів.

Держави-члени домовилися імпортувати певні продукти з України без кількісних обмежень, без митного та офіційного огляду. Однак значна частина продукції не залишає ЄС, а продається за демпінговими цінами в країнах-членах, повідомили в Будапешті.

«За відсутності зобов’язань дотримуватися суворих правил виробництва, передбачених законодавством ЄС, українська продукція має конкурентну перевагу… що спричиняє серйозні порушення на внутрішньому ринку держав-членів», – йдеться в указі.

У постанові зазначається, що тимчасова заборона діятиме з19 квітня до 30 червня, але не поширюватиметься на транзит цих продуктів через Угорщину.

Українська сторона наразі цього рішення Будапешта не коментувала.

Читайте також: Заборона зерна як тест на солідарність ЄС з Україною

Останніми днями Польща, Угорщина та Словаччина заборонили імпорт зерна та інших продуктів харчування з постраждалої від війни України після того, як падіння цін викликало протести місцевих фермерів. У Єврокомісії заявили, що односторонні дії щодо торгівлі з боку держав-членів ЄС є неприйнятними. Очікується, що Болгарія зробить аналогічну заяву пізніше 19 квітня.

Українське Міністерство аграрної політики 18 квітня повідомило, що Україна й Польща домовилися про відновлення транзиту української агропродукції.

Новини