Економіка

Україна і МВФ розпочали переговори про новий транш фінансування

Україна і МВФ розпочали переговори про новий транш фінансування

Місія МВФ та представники України розпочали переговори щодо четвертого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF), який «допоможе залучити близько 2,2 млрд доларів вже у червні», йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів.

У відомстві кажуть, що метою місії МВФ є обговорення стану виконання Україною умов Меморандуму про економічну та фінансову політику. Зустрічі відбуваються у Варшаві і в онлайн форматі.

З боку України участь у відкритті місії взяв міністр фінансів Сергій Марченко.

«Ми вдало пройшли вже три перегляди Програми та розраховуємо на отримання наступного траншу обсягом близько 2,2 млрд доларів, внаслідок успішного четвертого перегляду, вже у червні», – зазначив Марченко.

За словами міністра, Мінфін спільно з командами Національного банку та МВФ «продовжує активно працювати над впровадженням спільно визначених реформ для забезпечення макроекономічної стабільності, зміцнення державного управління, економічного відновлення та поступової євроінтеграції України».

Відомо, що від України у зустрічах також беруть участь представники Міністерства фінансів, Національного банку, а також інших органів влади, відповідальних за політики у галузі економіки, енергетики, боротьбу і запобігання корупції, верховенства права.

23 травня Команда Міжнародного валютного фонду приїхала до Києва для обговорення ризиків для економіки України.

Раніше Рада директорів МВФ у березні схвалила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF.

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярдів доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця програма є частиною ширшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

Новини