Головне

В Ісландії стартує дводенний саміт Ради Європи

В Ісландії стартує дводенний саміт Ради Європи

У вівторок, 16 травня, в столиці Ісландії Рейк’явіку розпочинається дводенний саміт глва держав і урядів 46 країн-членів Ради Європи. Основна увага на заході буде приділена війні РФ проти України та «досягненню справедливості для жертв російської агресії», йдеться на офіційному сайті Ради Європи.

«Саміт стане історичною можливістю для європейських лідерів підтвердити свою спільну відданість основним цінностям Ради Європи та переорієнтувати її місію у світлі нових загроз правам людини та демократії, а також продовжити підтримку України за допомогою конкретних заходів, спрямованих на досягнення справедливості для жертв російської агресії», – зазначається на сайті Ради Європи.

Також там указано, що «саміт активізує ініціативи, спрямовані на вирішення нових викликів демократії та правам людини, зокрема, у сфері навколишнього середовища та штучного інтелекту».

На сайті уряду Ісландії повідомляється, що основним питанням на порядку денному саміту буде створення Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України, поруч із «підтвердженням важливості основних цінностей Ради Європи».

Саміт відбуватиметься в концертному залі та конференц-центрі «Гарпа», його програма складається з церемонії відкриття, круглих столів на теми, пов’язані з підсумковим документом саміту, робочої вечері, присвяченої Україні, та загальних дискусій.

Очікується, що на відкритті під час відеовключення виступить із промовою президент України Володимир Зеленський.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що на саміті Європейської ради в Ісландії, який розпочнеться 16 травня, буде ухвалене рішення щодо створення міжнародного реєстру збитків, завданих Україні Росією під час війни.

Саміт у Рейк’явіку проходитиме 16-17 травня 2023 року.

Новини