Економіка

з лютого 2022 року Кремль отримав контроль над 180 приватними компаніями

з лютого 2022 року Кремль отримав контроль над 180 приватними компаніями

Росія встановила державний контроль над близько 180 компаніями від початку повномасштабного вторгнення до України в лютому 2022 року, повідомляє розвідка Великої Британії.

Відомство оцінює загальну вартість цих компаній у близько 11,5 мільярда доларів.

«Компанії, які мають закордонних власників, майже напевно є в пріоритеті, в тому числі компанії росіян, які живуть за кордоном. Це з високою ймовірністю викликано бажанням держави скоротити закордонні (зокрема, західні) зв’язки з російською економікою», – йдеться в зведенні.

Розвідка вказує на те, що Росія перерозподіляє вилучені активи між лояльними до Кремля бізнесменами, які підтримують війну проти України. Вона також пов’язує ці кроки зі зверненням президента Володира Путіна в лютому 2024 року, в якому він заявив про «формування нової еліти» під впливом війни в Україні.

Читайте також: Активи Худайнатова: ВАКС стягнув 49% статутного капіталу «Альянс Холдинг» в дохід держави

«Збільшення видатків на оборону майже напевно посилило фінансовий тиск на російський уряд на додачу до економічних санкцій та відтоку капіталу з Росії після початку вторгнення. Російська держава з високою вірогідністю встановлює жорсткіший контроль над компаніями в «стратегічних» галузях, таких як оборона», – додає відомство.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну міжнародні компанії Adobe, Payoneer та IBM повідомили, що припиняють роботу в Росії. Через агресію в Україні, зв’язки з Росією розірвали вже багато західних компаній, включаючи Apple, Oracle, Dell Technologies, нафтову Exxon Mobile, авіабудівні Boeing та Airbus, виробника спортивного одягу і взуття Nike, Walt Disney.

При цьому деякі компанії, виходячи з російського ринку, продають свої активи там.

Новини