Головне

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

Президент України Володимир Зеленський виступив на саміті Європейської ради на рівні лідерів країн Євросоюзу 26 жовтня.

У своїй промові він заявив, що російська агресія спрямована не лише на Україну, а й на Європу:

«Росія зараз воює не за те, щоб залишитись у нашому Маріуполі чи Криму, а заради того, щоб могти прийти в Тарту чи Гданськ, якщо в Кремлі цього захочуть. Багато хто з вас застав таке минуле. Росія прагне змінити кордони України не лише для того, щоб заволодіти тією чи іншою нашою областю, а щоб змінювати будь-які кордони, які їм не подобаються», – сказав він.

Читайте також: Європарламент схвалив фонд на 50 мільярдів євро для України

Також, на думку Зеленського, намагання Москви завадити вступу України до ЄС чи НАТО відображає бажання мати такий контроль і над іншими державами, які вже є членами цих блоків. Відтак «у цій війні вирішується, якою бути Європі».

Він згадав про розбудову військової промисловості в Україні:

«Багато європейських оборонних компаній приєднались. І я запрошую усі оборонні компанії Європи приходити в Україну та брати наш досвід, щоб його примножити. Це саме та співпраця, яка зробить усіх нас сильнішими – на покоління».

Зеленський подякував Європі за санкційний тиск на Росію, але закликав працювати на те, аби Кремль не міг обходити санкції.

На тлі обговорення 12-го санкційного пакету президент висловив переконання, що він має посилити обмеження щодо російської нафти.

Читайте також: Орбан «пишається» тим, що продовжує комунікацію з Росією

«Варто приділити увагу й застосованій ціновій стелі для російської нафти – очевидно, що вона працює зовсім не так ефективно, як на це розраховували при її впровадженні. Потрібне зниження стелі та посилення механізмів її забезпечення. Та я закликаю вас працювати над цим разом із нашими партнерами, з усіма нами та всіма партнерами з G7 та G20», – заявив Зеленський.

Він також подякував партнерам, які ухвалюють довготермінові програми підтримки України. На думку Зеленського, такі рішення є «чітким сигналом Росії, що її агресія марна і що хоч би скільки ресурсів Путін спалив у війні, він все одно не переможе».

Саміт Європейської ради на рівні голів держав відбувся в Брюсселі 26 жовтня.

Новини