Політика

Зеленський про нові системи Patriot для України: конкретики немає

Зеленський про нові системи Patriot для України: конкретики немає

Щодо надання Україні ракет до Patriot є позитив, а от щодо постачання самих систем – конкретики немає, заявив президент України Володимир Зеленський 29 квітня під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Щодо додаткових пакетів і кількості ракет до Patriot, тут є у нас дійсно очікуваний позитив. Я думаю, ми будемо отримувати це постачання. І слава Богу, що після скликання нашої Ради (Ради Україна – НАТО – ред.) ми отримали відповіді, що в процесі не буде пауз», – зазначив Зеленський.

Але, за його словами, щодо надання партнерами самих систем Patriot – конкретики немає.

«Щодо додаткових систем Patriot ми працюємо, тут поки що немає такої потужної конкретики, яку ми очікуємо від партнерів. Є перші кроки, ми сьогодні обговорювали з генсеком, ми з нашого боку працюємо і аналітично, розуміємо, в яких державах що є, є відповідні діалоги. Ми працюємо над додатковими системами Patriot», – сказав президент України.

Також Зеленський додав, що як тільки додаткові системи Patriot зʼявляться в Україні, «ми з вами будемо це відчувати». «Важливо їх відчувати не на словах, а відчувати в небі, в реальному захисті неба», – додав Зеленський.

Після зустрічі у форматі «Рамштайн» 26 квітня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про виділення Україні 6 мільярдів доларів нової військової допомоги в рамках раніше ухваленого пакету підтримки України на 61 мільярд доларів. Він зазначив, що США нададуть Україні додаткові ракети Patriot для її систем ППО, антидронові засоби, артилерійські снаряди, ракети, матеріально-технічне забезпечення.

За словами президента України Володимира Зеленського, за пів року, поки Україна чекала на рішення щодо американської підтримки, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою, втім, маючи необхідне озброєння, Збройні сили України зможуть не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед.

Новини