Політика

Зеленський заявив про «ворожу активність» проти Сумщини й Чернігівщини

Зеленський заявив про «ворожу активність» проти Сумщини й Чернігівщини

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію на фронті, заявив про «ворожу активність» проти Сумщини й Чернігівщини.

«Ми фіксуємо також ворожу активність проти Сумщини й Чернігівщини – диверсійні групи, обстріли. Ми відповідаємо вогнем, як і належить. Наше завдання абсолютно зрозуміле – зірвати російську спробу розширити війну», – сказав він у своєму відеозверненні.

Зеленський повідомив, що на Харківщині, де «зараз найбільш гаряче», тривають контрударні дії, цей напрямок посилено, зокрема Вовчанськ та загалом прикордонні райони.

Читайте також: Армія РФ вже на околицях Вовчанська: чому не було укріплень?

У вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на Харківському напрямку українські військові потіснили противника та проводять «заходи зачистки» на північній околиці населеного пункту Вовчанськ, розпочалось бойове зіткнення в районі населеного пункту Стариця.

За даними місцевої влади, російські війська у Харківській області «атакують невеликими групами по нових напрямках, намагаючись розтягнути оборону ЗСУ».

Читайте також: Блінкен про наступ РФ на Харківщині: «це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги

Уночі 13 травня Генеральний штаб ЗСУ заявив, що для наступу на Вовчанськ, за даними українських військових, командування ЗС РФ залучило значні сили, до п’яти батальйонів, і «не зважає на втрати».

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Новини