Політика

Мішель привітав роботу МАГАТЕ на Запорізькій атомній станції

Мішель привітав роботу МАГАТЕ на Запорізькій атомній станції

Президент Європейської Ради Шарль Мішель обговорив місію Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій атомній електростанції із його генеральним директором Рафаелем Ґроссі. Про це він повідомив у своєму твітері 3 вересня.

«Європейський Союз повністю підтримує роботу і зусилля МАГАТЕ. Їхня хоробрість і професіоналізм у втіленні першої місії ЗАЕС вражають», – заявив він.

На думку Мішеля, Росія «поставила світ під загрозу». Голова Європейської Ради назвав ключовою умовою ядерної безпеки продовження присутності МАГАТЕ на станції.

Читайте також: Перед приїздом місії МАГАТЕ на ЗАЕС російські військові вивезли звідти всю техніку – Генштаб

Напередодні генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі повідомив, що на Запорізькій АЕС залишається наразі шестеро експертів агентства, згодом там залишаться двоє.

Місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС 1 вересня була пов’язана з побоюваннями ядерної катастрофи, які викликали посилення обстрілів території найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.

Від 4 березня Запорізька АЕС та місто-супутник ЗАЕС – Енергодар – перебувають під окупацією російських військ.

Новини