Головне

ЄС планує запровадити санкції проти російського «Сбербанка» та «Нічних вовків»

ЄС планує запровадити санкції проти російського «Сбербанка» та «Нічних вовків»

ЄС планує запровадити санкції проти російського «Сбербанка» та «Нічних вовків»

Європейський союз планує додати «Сбербанк» – найбільший російський банк – і прокремлівський байкерський клуб «Нічні вовки» до свого списку осіб і компаній, проти яких запроваджено санкції за підтримку повномасштабного вторгнення Москви в Україну. Про це йдеться в проекті документа, з яким ознайомилася редакція Радіо Свобода.

Серед 48 потенційних підсанкційних осіб – Андрій Козіцин, глава цинково-мідної «Уральської гірничо-металургійної компанії» Сергій Корольов, заступник голови Федеральної служби безпеки Росії, командири та члени Нацгвардії Росії, актори, політики, а також члени родини підсанкційних олігархів.

Козіцин потрапить до чорного списку, оскільки, як провідний російський бізнесмен, він вважається «залученим у сектори економіки, які забезпечують значне джерело доходу для уряду», йдеться в документі.

Читайте також: Через дефіцит чіпів російський «Сбербанк» «витягуватиме» їх із непотрібних карток

За словами неназваного офіційного представника ЄС, включення «Сбербанку» до санкційного списку заморозить його активи на Заході та заблокує всі його операції, за винятком фінансових операцій з торгівлі продовольством і добривами.

«Сбербанк» вже виключили з банківської системи обміну повідомленнями SWIFT, що серйозно ускладнило його здатність здійснювати операції.

Також до списку потрапив Павло Єзубов, двоюрідний брат пов’язаного з Кремлем мільярдера Олега Дерипаски. За даними ЄС, Дерипаска, який вже підпав під санкції Заходу, «передав великі активи» Єзубову, в тому числі кілька об’єктів нерухомості у Франції та готель в Австрії.

Читайте також: «Газпром» попередив Європу про можливі форс-мажори з поставками газу – ЗМІ

До списку також входить Адам Делімханов – член нижньої палати російського парламенту, Держдуми, який, згідно з документом, відповідає за «формування чеченських підрозділів» на сході України з березня та за керівництво облогою Маріуполя. Делімханов «особисто брав участь у підготовці терактів з початку загарбницької війни Росії проти України», зазначають автори.

Нові доповнення, які, як очікується, будуть ухвалені 20 липня. Вони дозволять збільшити загальну кількість осіб, включених до списку ЄС у зв’язку з війною в Україні, до 1229 і збільшать кількість компаній, включених до списку, до 110.

Напередодні стало відомо, що ЄС планує також запровадити санкції, поміж інших, проти мера Москви Сергія Собяніна та актора Сергія Безрукова.

Новини