Економіка

Після двох днів рекордів на міжбанку зупинилося падіння гривні

Після двох днів рекордів на міжбанку зупинилося падіння гривні

Після двох поспіль сесій, які завершувалися послабленням гривні до історичних мінімумів, на міжбанківському валютному ринку спостерігається відносна стабільність.

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу на рівні 39 гривень 57,88 копійки за долар, це майже не відрізняється від офіційного курсу на 16 квітня (39 гривень 57,37 копійки за долар).

За даними Finance.ua, станом на 12:35 котирування на міжбанківському валютному ринку становили 39 гривень 57–59 копійок за долар, це на три копійки менше за рівень закриття торгів 15 квітня.

«Торги по долару на піку активності ближче до 12 години. Є і продавці, і покупці. Але, схоже, не виключено, що і НБУ візьме участь у процесі», – відзначали фахівці сайту «Мінфін» о 12:00.

14 березня НБУ знизив облікову ставку на 0,5% – з 15 до 14,5% річних. Ставка 15% діяла з 15 грудня 2023 року.

Ключовою причиною, що зумовила таке рішення, стало зниження в лютому 2024 року інфляції до 4,3% у річному вимірі. Цьому сприяло зростання пропозиції окремих харчових продуктів та ефект від істотних врожаїв минулих років.

Послаблення гривні також сталося після того, як на початку березня рейтингове агентство Standard&Poor’s знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг і рейтинг емітента в іноземній валюті України до CC з CCC з негативним прогнозом.

Рейтинг CC означає, що «емітент відчуває труднощі з виплатами за борговими зобовʼязаннями, і його можливості залежать від сприятливих економічних умов». Від дефолтних рейтингів (D та SD) Україну відділяє одна сходинка – С.

3 жовтня 2023 року курс зрушив із місця вперше з 21 липня 2022 року. Упродовж більш як 14 місяців офіційний курс утримувався на рівні 36 гривень 57 копійок за долар.

Новини